Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Strażacka zmiana warty

Główne zdjęcie
Obejmujący stanowisko miejskiego komendanta PSP Ireneusz Denysiuk i odchodzący komendant Lucjan Porowski

Lucjan Porowski nie jest już komendantem Państwowej Straży Pożarnej. Odchodzącego na emeryturę szefa łomżyńskich strażaków zastąpił na tym stanowisku Ireneusz Denysiuk, jego dotychczasowy zastępca.

Lucjan Porowski w straży przepracował 34 lata. Podczas pożegnania w komendzie, podkreślał, że dobre plany i chęci nigdy nie były gwarantem sukcesu w jakichkolwiek działaniach. Dopiero dobra współpraca z ludźmi przynosiła efekty. Za służbę dziękował kolegom i przełożonym. Podkreślał dobrą współpracę z władzami samorządowymi i państwowymi.
Uroczystość pożegnania st. bryg. Lucjana Porowskiego z funkcją komendanta PSP w Łomży, zgromadziła wyjątkowo liczną delegację strażaków, przedstawicieli władz samorządowych i duchowieństwa. Biskup Stanisław Stefanek, pasterz diecezji podkreślał, że przejście na emeryturę w przypadku strażaka, podobnie jak w przypadku duchownego to czynność czysto administracyjna. W obu przypadkach swoją misję pełni się do końca życia. Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki podkreślał, że przez lata dowodzenia łomżyńską jednostką przez Porowskiego, straż utrwaliła swój pozytywny wizerunek w społeczeństwie.
Nowy komendant, Ireneusz Denysiuk pełni służbę w Łomży od 1990 roku. W swoim pierwszym wystąpieniu podkreślał rolę zgranego zespołu ludzi jaki doskonale funkcjonuje w łomżyńskiej komendzie i jest przykładem dla innych.

Foto: Obejmujący stanowisko miejskiego komendanta PSP Ireneusz Denysiuk i odchodzący komendant Lucjan Porowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Ireneusz Denysiuk i Lucjan Porowski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę