Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Piłeś nie jedź, ...bo cię złapią

Ostatki, to tradycyjnie czas zabaw i szaleństwa... Niestety także czas w którym więcej osób niż zwykle siada za kierownice samochodów mają „w czubie”. I właśnie przed takim zachowaniem przestrzega podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy prasowy łomżyńskiej policji, który zapowiada akcje kontroli trzeźwości kierowców. Zostaną one przeprowadzone w piątek o poranku, a także w nocy z soboty na niedzielę.

Pijani kierowcy na drogach regionu niestety nie należą do rzadkości.
- Codziennie takie przypadki – mówi  podkom. Sławomir Dąbrowski. - Na przykład wczoraj przed południem patrol policji zatrzymał na Alei Legionów toyotę. Jej kierowca – 34-letni mężczyzna -  prowadził mając 1,28 promila alkoholu we krwi.
Policjanci podkreślają, że w weekendy zwykle liczba pijanych kierowców wzrasta. Przez dwa weekendowe dni tylko w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego zatrzymywanych jest 5- 6 pijanych kierowców.
- A ilu takich delikwentów „przejedzie” niepostrzeżenie? - pyta retorycznie Dąbrowski.
Policjanci obawiają się, że przez najbliższe dni pijanych kierowców może być jeszcze więcej. Dlatego już dziś zapowiadają, że szykują prawdziwą obławę.
- Jutro w godzinach od 6.00 do 8.00 będzie przeprowadzona akcja „trzeźwy poranek” - zapowiada Dąbrowski, ostrzegając tych, którzy w tłusty czwartek pączki będą popijać czymś mocniejszym, aby jutro rano nie siadali za kierowce samochodów.
- Zakrojoną na szeroką skalę akcję przeprowadzimy także w nocy z soboty na niedzielę – mówi Dąbrowski. - Będzie ona miała związek z ostatkami, a policjanci będą sprawdzać kierowców „na zawartość alkoholu”, ale także narkotyków we organizmie.
Szczególnie intensywnie mają być w tym czasie patrolowane drogi powiatu łomżyńskiego.  

Przypominamy, że jazdę z zawartością alkoholu powyżej 0,5 promila grozi nie tylko grzywna i utrata prawa jazdy, ale nawet do 2 lat więzienia.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę