Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Najtańszy w kraju „Orlik”

Główne zdjęcie
„Orlik” w Jabłoni Kościelnej gmina Nowe Piekuty (fot. UG Nowe Piekuty)

Najtańszy w kraju „Orlik” powstał w ubiegłym roku w Jabłoni Kościelnej na terenie gminy Nowe Piekuty w powiecie wysokomazowieckim. Łączny koszt wybudowania kompleksu dwóch oświetlonych boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią wyniósł tylko nieco ponad 994 tys. zł. To o ponad 1/3 mniej niż średnia ubiegłoroczna cena „Orlika” w kraju.

Program Moje boisko – ORLIK 2012 zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Na sfinansowanie zadania Ministerstwo Sportu i Turystyki daje gminie 333 tys. zł tyle samo dorzuca samorząd województwa.
Okazuje się, że średni koszt budowy „Orlika” w 2008 r. wyniósł 1,35 mln zł. Na 575 wybudowanych dotychczas obiektów, 289 kosztowało mniej niż 1,3 mln zł. 232 boiska wybudowano za kwotę od 1,3 mln zł do 1,5 mln zł. Za 49 „Orlików” zapłacono od 1,5 mln do 2 mln. Powyżej 2 mln kosztowało 5 boisk.

Spośród dotychczas wybudowanych „Orlików” najtańszy powstał w Jabłoni Kościelnej gmina Nowe Piekuty. „Orlik” w Jabłoni Kościelnej składa się boiska do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną typu sztuczna trawa, o wymiarach 30 x 62 m, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, o wymiarach 19,1 x 32,1 m, a także budynku sanitarno-szatniowego o powierzchni ok. 60 m². Całość jest odpowiednio oświetlona i ogrodzona. Wykonawcą robót była firma City-Play z Warszawy. Łączny koszt budowy tego „Orlika” to 994,3 tys. zł

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę