Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Za odśnieżanie wzięli się strażacy...

Zima daje się we znaki kierowcom. Większość dróg w regionie jest biała. Drogowcy zajmują się przede wszystkim odśnieżaniem głównych tras, a na tych mniej uczęszczanych, zwłaszcza na wsiach, za odśnieżanie wzięli się strażacy ochotnicy. Jak informuje dyżurny z Komendy Miejskiej PSP w Łomży wczoraj odśnieżaniem zajmowało się sześć różnych jednostek OSP z terenu powiatu łomżyńskiego, a dziś do godziny 6.30 w drogę wyjechały trzy samochody OSP do których na zimę doczepiane są pługi śnieżne.

Strażacy ochotnicy zajmują się przede wszystkim odśnieżaniem dróg gminnych. Takich w regionie jest najwięcej, choć z punktu widzenia drożności komunikacyjnej ich znaczenie jest niewielkie. W czasie śnieżnej zimy nawierzchnia tych dróg za zwyczaj jest biała, a jedyny wymóg jaki jest stawiany, to by można było nimi przejechać. Z pomocą kierowcom i drogowcom przyjeżdżają strażacy ochotnicy, którzy do swoich samochodów na zimę doczepiają pługi śnieżne. Gdy zima zaatakuje śniegiem oni dbają o to aby okoliczne, często niewielkie drogi prowadzące do poszczególnych wsi, były przejezdne. Jak informuje dyżurny PSP z Łomży wczoraj wyjazd do odśnieżania zgłosiły mu jednostki OSP m.in. z Wizny, Mątwicy, Jeziorka, Kupisk Starych i Pniewa. Dziś o świcie (do godz. 6.30) za odśnieżanie wzięli się strażacy ochotnicy z Czartorii, Mątwicy i Wizny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę