Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Strzelectwo sportowe w Piątnicy

Propagowaniem strzelectwa, także wśród dzieci i młodzieży, to cel jaki stawia sobie Klub Strzelectwa Sportowego „Bazuka” z Piątnicy. Klub powstał w 2006 roku, w czerwcu ubiegłego roku uzyskał licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a dziś skupia już 65 strzelców. „Bazuka” działa w oparciu o strzelnicę w Piątnicy, gdzie jego członkowie ćwiczą i organizują zawody strzeleckie z broni długiej i krótkiej, kulowej i pneumatycznej. Najbliższy termin takiego strzelania wyznaczono na niedzielę (22 lutego).

Strzelectwo to sport olimpijski. Znalazło się w programie już podczas pierwszych nowożytnych igrzysk w Atenach w 1896 roku. Mianem strzelectwa sportowego określa się dyscyplinę sportu polegającą na współzawodnictwie w strzelaniu ze sportowej broni palnej albo pneumatycznej do tarczy lub celów ruchomych. Dla członków klub „Bazuka” strzelectwo to jednak przede wszystkim hobby, choć wśród członków jest trzech sędziów I i II klasy, a kilkunastu zawodników posiada Patenty Strzeleckie PZSS.
Choć w ciągu nieco ponad dwóch lat funkcjonowania klubu liczba jego członków wzrosła ponad dwukrotnie, to wstąpienie w jego szeregi nie jest wcale ani proste, ani tanie. Nowego członka musi wprowadzić któryś z obecnych członków, a samo wpisowe kosztuje 300 zł. To właśnie z opłat ponoszonych przez członków „Bazuki” finansowany jest wynajem strzelnicy na Forcie nr III w Piątnicy, gdzie przynajmniej raz w miesiącu członkowie klubu spotykają się na wielkim strzelaniu.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę