wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Polska jest wszędzie, czyli Kaczyński w Łomży

- Jest jedna Polska. My chcemy, aby Polacy wszędzie mogli dobrze żyć - mówił Jarosław Kaczyński w Łomży. Na wieczorne spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, największej w kraju partii opozycyjnej, przyszło ponad pół tysiąca mieszkańców miasta i regionu. Były premier mówił przede wszystkim o narastającym w Polsce kryzysie, i to nie tylko w wymiarze gospodarczym, przedstawił pomysł PiS-u jak go przezwyciężyć i apelował do rządzącej w kraju PO aby zechciała wreszcie, wspólnie z opozycją, z kryzysem walczyć. Kaczyński namawiał także, aby społeczeństwo wyraziło dezaprobatę dla dzisiejszej polityki rządu „bo za to będziemy płacić”, i zapowiedział ponowny marsz PiS-u do władzy, ale tym razem do jej przejęcia partia chce być dobrze przygotowana.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Pełna mieszkańców sala liceum katolickiego
Pełna mieszkańców sala liceum katolickiego
Jarosław Kaczyński i Lech Antoni Kołakowski
Jarosław Kaczyński i Lech Antoni Kołakowski
Bogumiła Olbryś i Jarosław Kaczyński
Bogumiła Olbryś i Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
  
W auli Liceum Katolickiego przy ulicy Sadowej już na kilkanaście minut przed wizytą byłego premiera wolnych miejsc siedzących nie było. Wchodzącego na salę Jarosława Kaczyńskiego powitano gromkimi brawami. W swoim kilkudziesięciominutowym wystąpieniu prezes PiS odnosił się przede wszystkim do narastającego w kraju kryzysu - wymienił trzy płaszczyzny: kryzys gospodarczy, kryzys rolnictwa, kryzys miast powojewódzkich takich jak Łomża, po czym w trakcie długiej rozmowy z zebranymi dorzucił do tego jeszcze kryzys moralności...
- Najpierw jednak trzeba podjąć te działania, które zmierzają do ratowania nas przed skutkami kryzysu gospodarczego, a później  wielka dyskusja o tym co dalej – mówił Kaczyński.

Odnośnie kryzysu gospodarczego były premier apelował do rządu o jak najszybsze uruchomienie inwestycji.
- Ten pomysł nie jest szczególnie oryginalny. Tak robią na całym świecie  - mówił Kaczyński apelując do rządu by jak najszybciej uruchomił ogromne pieniądze unijne.
Zarzucił też rządowi nieudolność.
- Ten rząd jest nieudolny. Muszą przyznać to nawet ci którzy mają krytyczny stosunek do PiS – powtarzał Kaczyński.

Były premier wyrażał zaniepokojenie gwałtownym spadkiem dochodów mieszkańców wsi i pogorszeniem się sytuacji życiowej rolników. To efekt spadku cen produktów rolnych i wzrostu cen środków do produkcji rolniczej. Także tu Kaczyński podkreślał, że rząd powinien podjąć działania, które mogłyby to zmienić.
- Byłem premierem i wiem, że można to zrobić. Trzeba  tylko chcieć – mówił, dodając że obecny rząd prowadzi „politykę bierności, która nie powinna być akceptowana”.

Prezes PiS mówił także o kryzysie widocznym we wszystkich byłych miasta wojewódzkich - takich jak Łomża.
- Nie chodzi tylko o inwestycje, które miały być, a ich nie ma. (...) Chcę obiecać, że jeśli wrócimy do władzy - a ja jestem przekonany że tak będzie – mówił Kaczyński - takie miasta postaramy się wesprzeć.(...) Coś uzyskano po reformie administracyjnej z 1974 roku i nie warto tego tracić. Obiecuję, że to będzie jeden z celów z którymi chcemy powrócić – dodawał Kaczyński.   

Odpowiadając na pytania mieszkańców były premier podkreślał, że „Łomża ma szansę. Trzeba tylko tę szanse dobrze rozpoznać”. Podkreślał także znaczenie i siłę edukacji.
- Decyduje to co w głowie. Polskie głowy są coraz mocniejsze i to jest nasza nadzieja na przyszłość – mówił Kaczyński, dodając, że dziś w kraju studiuje 51% młodzieży, co daje nam drugi wynik na świecie.
Zapytany o przebieg Via Baltica Kaczyński odpowiedział że PiS opowiada się za budową tej drogi i przez Łomżę i przez Białystok.
- Łomża będzie w zupełnie innej sytuacji gdy będzie dobrze skomunikowana z Warszawą i państwami nadbałtyckimi – podkreślał, dodając że budowania dróg w kraju za wolno idzie.
- Mamy pieniądze. Zacznijmy je wreszcie wydawać – po raz kolejny zaapelował do rządu.  
190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę