Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Kolejny lekarz podejrzany o korupcję

Trzeci podlaski lekarz usłyszał korupcyjne zarzuty. Wcześniej do aresztu trafiło dwóch lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Mieli oni za pieniądze załatwiać zaświadczenia i zwolnienia lekarskie członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Trzeci z zatrzymanych lekarzy pracował m.in. w szpitalu w Grajewie.

Prokuratura zarzuciła mu przyjęcie łapówki w związku ze sporządzaniem nieprawdziwej dokumentacji - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Andrzej Rycharski. Dodał, że prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, ale sąd się na to nie zgodził. Zatrzymani wcześniej: radiolog - Kazimierz K. oraz neurochirurg - Andrzej K. - są teraz w areszcie. Obaj przyznali się do winy.

O szczegółach śledztwa prokuratura nie informuje. Jak mówi prokurator Rycharski sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są kolejne zatrzymania. (nazar)
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę