Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Diler w areszcie poczeka na wyrok

Główne zdjęcie
Damiana P., 24-letni diler narkotyków zatrzymany przez policję w Łomży

Sąd Rejonowy w Łomży w piątek późnym popołudniem zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 24-letniego Damiana P. To właśnie on jest dilerem, którego w środę zatrzymano w jednym z mieszkań na osiedlu południe w Łomży. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli 2000 działek amfetaminy i marihuany. Znaleźli także pocisk artyleryjski i pieniądze pochodzące ze sprzedaży środków odurzających.


Środowa policyjna akcja obława na dilera i jego klientów była dokładnie zaplanowana. Jednocześnie gdy specjalna grupa policyjna przy wsparciu antyterrorystów „z drzwiami” wchodziła do mieszkania dilera inni policjanci zdejmowali sześciu jego klientów. Jak podkreśla podkom. Sławomir Dąbrowski oficer prasowy łomżyńskiej policjanci wszyscy zatrzymani były zaskoczeni.    Już wczoraj wobec „klientów” – mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat -  prokuratura zastosowała, jako środek zabezpieczający, dozór policyjny. Dziś o najbliższej przyszłości samego dilera decydował sąd. Zgodził się on z wnioskiem prokuratury, że dla dobra dalszego śledztwa powinien on zostać osadzony w tymczasowym areszcie. Decyzją łomżyńskiego sądu 24-letni Damian P. trafił tam na trzy miesiące.

Policjanci tłumaczą, że schwytanie dilera tylko na krótką metę odcina dopływ narkotyków „na rynek”. Bardzo szybko „pustka” jest zapełniana przez nowych handlarzy białą śmiercią, których kuszą ogromne zyski płynące z tej przestępczej działalności. Ludzi ci często nie zdają sobie sprawy, że handel narkotykami jest zagrożony wysoką karą – nawet do 10 lat więzienia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę