Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zaczną (wreszcie) budować pływalnię

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać nowa pływalnia w Łomży

Już niedługo rozpocznie się w Łomży budowa pływalni miejskiej. Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański, członek zarządu Jacek Piorunek i wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński podpisali w czwartek w Białymstoku umowę na dofinansowanie z środków unijnych realizowanej przez miasto inwestycji. Pływalnia będzie nas kosztowała niemal 35 mln zł., a z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miasto ma na ten cel otrzymać dokładnie 12 mln 499 tys 999 zł i 97 gr, co stanowi niemal 40 % kosztów kwalifikowanych zadania.

Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego (fot. wrotapodlasia.pl)
Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego (fot. wrotapodlasia.pl)
Pływalnia miejska w Łomży ma zostać zbudowana na placu obok Publicznego Gimnazjum nr 1 (tuż przy parku Jana Pawła II). Podstawowym jej elementem będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6x13 metrów z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,9 do 1,2 m. Przy nim znajdować się będzie niewielka część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W sąsiedztwie hali basenowej zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz pomieszczenia dla ratowników. Na piętrze przewiduje się zagospodarowanie obiektu m.in. na potrzeby odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, solarium, saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni.

Jeszcze w ubiegłym roku miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy pływalni i wybrało najkorzystniejszą ofertę. Zgodnie z decyzją ratusza z końca listopada 2008 roku pływalnię ma nam wybudować konsorcjum firm: INSTAL Białystok wraz z BUDOMEX-em z Białej Podlaskiej. Na zrealizowanie inwestycji wykonawca ma mieć 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Do tej pory umowy z wykonawcą miasto nie mogło podpisać, bo czekało na ostateczną decyzję samorządu województwa o dofinansowaniu ze środków unijnych inwestycji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę