Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Lekarze zatrzymani za korupcję

Dwóch lekarzy ze szpitala klinicznego białostockiego Uniwersytetu Medycznego i pośrednika zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Lekarze za pieniądze wystawiali przestępcom zwolnienia i poświadczali nieprawdę w dokumentacji medycznej. Przez swoje działanie umożliwiali im m.in. ubieganie się o zawieszenie kary - podaje na swojej stronie internetowej policja. W procederze pośredniczył też inny mężczyzna. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, a sprawa - jak podkreślają policjanci - ma charakter rozwojowy.


Nieumundurowani policjanci CBŚ weszli nad ranem do trzech mieszkań podejrzewanych osób. Dwaj lekarze szpitala klinicznego białostockiego Uniwersytetu Medycznego i pośrednik zostali przewiezieni do izby zatrzymań w Ostrołęce.

Lekarze w zamian za korzyści majątkowe poświadczali nieprawdę w dokumentacji medycznej sporządzanej na potrzeby środowiska przestępczego. Swoim działaniem medycy umożliwiali przestępcom ubieganie się o zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności, jak też ułatwiali uzyskiwanie przepustek w trakcie odbywania kary.

Trzeci z zatrzymanych mężczyzn pośredniczył w kontaktach członków grup przestępczych z lekarzami.

Zatrzymani pozostają do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, która nadzoruje śledztwo.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę