Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

„Nasze” projekty na listach też są

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dokonało kolejnej weryfikacji list projektów kluczowych do Programów Operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Obecnie na listach znajduje się 548 projektów o orientacyjnej całkowitej wartości ok. 195 mld złotych. W tej grupie jest także osiem „naszych”, przy czym jeden to projekt rezerwowy.

Projekty indywidualne to najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Stanowią przedsięwzięcia o strategicznym znaczeniu, których wdrożenie w istotny sposób przyczynia się do przyspieszenia rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.
Niestety na listach projektów kluczowych programu Innowacyjna Gospodarka  nie ma żadnego projektu z regionu łomżyńskiego. Wśród projektów z programu Infrastruktura i Środowisko najbliższy nam jest ten dotyczący przebudowy do parametrów drogi ekspresowej S8, odcinka drogi pomiędzy Wyszkowem a Białymstokiem. Zgodnie z nim do 2012 roku na ten cel ma być wydanych   2 mld 247 mln zł.
Najwięcej „naszych” projektów znajdujemy na liście projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. To program adresowany specjalnie do pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.  Na zweryfikowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego liście znajduje się siedem projektów z regionu Łomży w tym jeden z miasta. To projekt złożony przez  Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dotyczy on budowy i wyposażenia budynku dydaktycznego Instytutu Technologii Żywności, budynku hali laboratoryjno-technologicznej Instytutu Technologii Żywności oraz wyposażenie Instytutu Informatyki. Łącznie ta inwestycja której realizacja zaplanowana jest na lata 2009-2013 ma kosztować ponad 45 mln zł.
Wśród projektów do realizacji są także dwa z Zambrowa: kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej w Zambrowie i rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Łącznie oba projekty wyceniono na ponad 35 mln. Przedmiotem pierwszego z nich jest budowa i modernizacja sieci drogowej oraz budowa infrastruktury technicznej (wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć energetyczna i teletechniczna) dla nowych terenów inwestycyjnych, a drugiego przebudowa i adaptacja hal produkcyjnych po zambrowskiej bawełnie pod działalność produkcyjno-usługową oraz modernizacja i budowa dróg dojazdowych wraz z niezbędną infrastruktura techniczną (wodociąg, C.O., kanalizacja sanitarna i deszczowa).
Na ministerialnej liście jest także projekt dotyczący przygotowania terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie. W jego ramach samorząd tego miasta chce (za prawie 10,5 mln zł) uzbroić tereny pod działalność inwestycyjną, w tym zbudować i
zmodernizować sieć dróg wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (oświetlenie, kanalizacja sanitarna i deszczowa, wodociąg, sieci energetyczne i teletechniczne).
Z funduszy programu Rozwój Polski Wschodniej – zgodnie z planem do 2013 roku – mają zostać także wybudowane obwodnice Stawisk i Szczuczyna.

Wśród projektów rezerwowy programu znalazła się przebudowa 26 km drogi wojewódzkiej Łomża – Myszyniec na odcinku od Nowogrodu do granica województwa mazowieckiego. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 65 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę