Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Posiłek za 2,50 zł...

Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie koło Zambrowa, jako jedyna z województwa podlaskiego, znalazła się na liście laureatów programu grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. 32 organizacje społeczne z całej Polski udowodnią, że można przygotować pożywny posiłek dla dzieci za jedynie 2,50 zł.

Celem programu grantowego „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!” jest nie tylko zmniejszenie problemu niedożywienia polskich dzieci, ale także edukacja w zakresie zdrowego odżywiania oraz, o czym nie należy zapominać - zmniejszenie skali wykluczenia społecznego – jednego z poważniejszych skutków niedożywienia.
- W tym programie nie chodzi tylko o dawanie pieniędzy na jedzenie, ale o to, aby nauczyć dzieci samodzielności w ich przygotowywaniu, uświadomić, że posiłek jest ważny, że pełny brzuszek to nie zawsze dobrze odżywiony organizm – przekonuje Przemek Pohrybieniuk, członek Zarządu firmy Danone, organizatora programu. Zwycięskie projekty umiejętnie łączą edukację żywieniową i mądre gospodarowanie pieniędzmi z praktycznym przygotowywaniem posiłków. W tym roku po raz pierwszy dofinansowanie objęło także projekty prowadzone w wakacje – dodaje Pohrybieniuk.

Wyboru najlepszych projektów dokonała Kapituła, w skład której weszły osoby mające na co dzień do czynienia z problemem niedożywiania dzieci – przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, instytucji naukowych. Najlepiej oceniane były projekty oparte o rzeczywistą diagnozę potrzeb, uwzględniające specyfikę miejsca, a także takie, które mogą być kontynuowane w przyszłości z udziałem lokalnych partnerów.

Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest częścią programu społecznego Podziel się Posiłkiem, realizowanego od 2003 roku. Organizatorami są firma Danone i Fundacja Polsat, a Partnerem Strategicznym Banki Żywności. Do tej pory w jego ramach do dzieci trafiło ponad 7 milionów posiłków.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę