Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Powiat Łomżyński i Rejon Soleczniki na Litwie formalnie będą współpracować

Główne zdjęcie
Starosta Łomżyński Krzysztof Kozicki i mera samorządu Rejonu Soleczniki Leonard Talmont podpisują porozumienie o współpracy obu samorządów.

We wtorek i środę w powiecie łomżyńskim gościła delegacja samorządu Rejonu Soleczniki z Litwy. Goście przybyli na zaproszenie starosty łomżyńskiego - Krzysztofa Kozickiego, a celem ich wizyty było przede wszystkim nawiązanie kontaktów partnerskich oraz podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy obu samorządów.

Do Łomży przyjechali m.in.: Leonard Talmont mer samorządu Rejonu Soleczniki, Grażyna Zaborowska - dyrektora Domu Kultury w Solecznikach i  Renata Banel – kierownika Działu Inwestycji i Planowania Strategicznego.
Wymiernym efektem tej wizyty jest podpisanie porozumienia o współpracy międzynarodowej obu krajów, która w szczególności obejmować ma: edukację, pomoc społeczną, wspieranie osób niepełnosprawnych, kulturę i turystykę, ochronę środowiska, porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli, współpracę z organizacjami pozarządowymi, wymianę młodzieży oraz promocję powiatu a także wspólną realizację projektów w zakresie zadań objętych tym porozumieniem oraz w innych dziedzinach objętych zainteresowaniem obu stron w ramach środków krajowych i zagranicznych.
Pierwszym wspólnym krokiem samorządowców powiatu łomżyńskiego i z Solecznik jest decyzja o przygotowaniu wspólnego projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2007-2013, który obejmie realizację zadań w obszarach: kultura i edukacja oraz turystyka i promocja.

W ramach programu dwudniowej wizyty odwiedziliśmy Muzeum Przyrody w Drozdowie, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Centrum Rehabilitacji pw. św. Rocha Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Marianowie. W spotkaniu z delegacją litewską czynnie uczestniczyła Pani Hanna Gałązka - Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Oddział w Łomży, która od lat współpracuje z Litwą, w tym także z Rejonem Soleczniki.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę