Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Maksymalne będą wyższe, ale mniej...

Górne stawki opłat za wywóz śmieci będą wyższe niż w ubiegłym roku, ale nie tak wysokie jak chciał prezydent. Radni Łomży najpierw obniżyli zaproponowane przez prezydenta maksymalne stawki za wywóz nieczystości, a potem przegłosowali całą uchwałę. Za jej przyjęciem poprawki głosowało tylko 10 radnych, a większość „się wstrzymała”.

Przedstawiony przez prezydenta projekt uchwały zakłada duże podwyżki. W stosunku do cen obowiązujących w ubiegłym roku nowe byłyby od 45% do nawet 70% wyższe. Najwięcej wzrosłyby ceny za najmniejsze 110 litrowe pojemniki. Opłata roczna za wywóz z nich śmieci co dwa tygodnie według nowej propozycji miałaby wynosić 525 zł brutto wobec 317 zł dotychczas. Radni z klubu Platformy Obywatelskiej uznali jednak, że zaproponowane przez prezydenta podwyżki są zbyt wysokie i zaproponowali ich obcięcie o około 1/3. W efekcie zmian, a następnie przegłosowania całej uchwały  maksymalne ceny za wywóz śmieci w Łomży (przy wywozie co dwa tygodnie) mają kształtować się następująco:
    * za pojemnik o pojemności 110 l – 350 zł/rok (prezydent proponował 430 zł, a było 260zł)
    * pojemnik o pojemności 120 l– 350 zł/rok (miało być 430 zł, było 300 zł/rok)
    * pojemnik o pojemności 240 l – 780 zł/ rok (miało być 870 zł, było 600 zł/rok)
    * pojemnik o pojemności 1100 l – 1560 zł/rok (miało być 1 800 zł, było 1200 zł/rok)

Nowe stawki mają być stosowane również do naliczenia wysokości opłat w tak zwanym wykonaniu zastępczym, w sytuacji gdy właściciel nieruchomości nie zawarł umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę