Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Lobbowanie nie jest nam obce!

Główne zdjęcie
od lewej: Piotr Grabani, Maciej A. Borysewicz, Jan Bajno

Pięciu radnych Łomży podpisało deklarację współpracy Ruchu Solidarna Łomża i Platformy Obywatelskiej RP, powiększając w ten sposób Klub Radnych PO w Radzie Miejskiej. Podpisywanie odbyło się w salce Rejonu Energetycznego przy ul. Polowej w samo południe, gdzie zaproszono dziennikarzy. Pod dokumentem podpisy złożyli przewodniczący Klubu PO Maciej A. Borysewicz i czwórka „solidarnych”: dr Krzysztof Sychowicz, Janusz Nowakowski, Piotr Grabani i Jan Bajno.

Maciej A. Borysewicz i Jan Bajno
Maciej A. Borysewicz i Jan Bajno
Zebrani w salce Rejonu Energetycznego
Zebrani w salce Rejonu Energetycznego
Konferencja
Konferencja
„Razem możemy działać skuteczniej, bo tylko duża aktywność, zarówno w gospodarce, jak i w życiu publicznym, może zapewnić oczekiwany rozwój miasta i regionu” - czytamy w deklaracji. Radni postulują, aby samorząd zadbał, m.in., o inicjowanie i lobbowanie w sprawie inicjatyw obywatelskich, o bezpieczeństwo publiczne i komunalne oraz czyste środowisko, o przyjazne otoczenie architektoniczne i dostęp mieszkańców do urządzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.
- Nie ma rozwoju miasta bez inwestycji, na które potrzebne są środki unijne – stwierdził Janusz Nowakowski. - Zrobimy wszystko, żeby lobbować na rzecz Łomży, aby pieniędzy spływało jak najwięcej.
- Małe jest piękne, ale duże jest silne – tłumaczył sens przyłączenia się do klubu PO Piotr Grabani.
Dziennikarzy bardziej niż ogólnikowe deklaracje o współpracy i rozwoju interesowało, czy jest to koalicja antyprezydencka i antyPiSowska.
- Absolutnie nie działamy antyprezydencko i antyPiSowsko – zaprzeczył Jan Bajno.
- Nie trzeba tworzyć koalicji antyprezydenckiej i antyPiSowskiej, bo mieszkańcy Łomży oceniają ich swoją miarą – odpowiedział Maciej A. Borysewicz, obiecując, że za dwa lata powstanie realny program, który Klub Radnych PO przedstawi w wyborach samorządowych 2010 r.
- Nie jesteśmy przybudówką do władz miasta, ale indywidualnościami – zaznaczył dr Krzysztof Sychowicz.
Janusz Nowakowski zaapelował do prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, „aby wykorzystał nasz potencjał”.
Dziennikarzom nie udało się dowiedzieć, czy wraz z powstaniem największego klubu w Radzie Miejskiej (będzie w nim oprócz obecnych na konferencji jeszcze czwórka radnych z PO: Maciej Głaz, Edyta Śledziewska, Alicja Agata Gołaszewska i Tadeusz Zaremba), czy dojdzie do zmian w jej prezydium, tj. zmiany przewodniczącego (obecnie Wiesław T. Grzymała z PiS).
Jako pierwszy wniosek nowy Klub PO zgłosi prezydentowi wzmocnienie grup i wydziałów ratusza przygotowujących inwestycje, tak aby te nie ciągnęły się w nieskończoność.
- Lobbowanie prezydentowi jest obce, ale nie nam – podkreślili zgodnym chórem na koniec spotkania.
- Są ludzie z Łomży, którzy zawodowo i politycznie działają w Białymstoku i Warszawie – podsumował Maciej A. Borysewicz, przypominając początek deklaracji: „Tworzymy wspólny Klub Radnych PO w Radzie Miejskiej Łomży, wierząc w sens i możliwość dobrej, a przede wszystkim skutecznej polityki”.

Mirosław R. Derewońko
 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę