Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wzięli byka za rogi

Jak wyciągnąć byka ze studni? Z tym problemem musieli sobie poradzić dziś łomżyńscy strażacy. Kilka minut po godzinie 8.00 zostali wezwani bowiem do wsi Przytuły Kolonia, gdzie w jednym z gospodarstw byk wpadł do studni o głębokości około 10 metrów. Zwierzak o wadze ok. 350 kg tylko łeb trzymał nad wodą...

Bez pomocy strażaków akcja ratunkowa by się nie powiodła. Zwierzak do studni wpadł zadnią częścią i tylko łeb trzymał nad lustrem wody. Strażacy ochotnicy z Przytuł wsparci przez jeden zastęp z PSP w Łomży do wyciągnięcia go ze studni wykorzystali „tura” czyli przedni ładowacz do ciągnika. Zwierzaka przywiązali linami za tułów i rogi i stopniowo wyciągali na powierzchnię. Byk, po wyciągnięciu z pułapki był tak przestraszony, że nawet do obory nie dał rady iść o własnych siłach. Lekarz weterynarii, który był na miejscu wstępnie ocenił, że byk nie odniósł większych obrażeń, ale dokładne badania będą możliwe dopiero gdy zwierzak nieco ochłonie.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę