Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

POlityczne zmiany w Radzie Miasta

Po upływie połowy kadencji samorządu szykuje się duża polityczna zmiana w Radzie Miasta Łomża. Klub radnych Platformy Obywatelskiej w najbliższym czasie – jeszcze w tym tygodniu – wchłonie czterech radnych wybranych z komitetu wyborczego „Solidarna Łomża”. Tym samym PO będzie miało najsilniejszy liczbowo klub radnych w łomżyńskim samorządzie, a z tego mogą wynikać kolejne zmiany...

Dotychczas najwięcej członków w łomżyńskiej Radzie Miasta ma klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Ośmiu radnych wystarczyło aby, to właśnie z tego ugrupowania wywodził się przewodniczący Rady Miasta. Teraz, gdy do klubu pięciu radnych PO, dołączy czterech radnych z „SŁ” to ten klub będzie największy. Dodać wypada, że teraz wiceprzewodniczącymi Rady Miasta są przedstawiciele opu ugrupowań – Maciej Głaz (PO) i Jan Bajno (SŁ).
Do formalnego połączenia klubów PO i SŁ ma dojść jeszcze w tym tygodniu, czy do zmian w Radzie Miasta dojdzie już na najbliższej sesji, która planowana jest na środę 28 stycznia, tego nie wiadomo.  

Przypomnijmy w wyniku wyborów w listopadzie 2006 roku do 23 osobowej Rady Miasta Łomża sowich kandydatów wprowadziło sześć komitetów wyborczych: PiS – 8 mandatów, Samorządowe Porozumienie Łomży – 5, PO – 4, SŁ – 4, Liga Polskich Rodzin – 1, Chrześcijański Ruch Samorządowy – 1. Po wyborach koalicję większościową stworzyły: PiS, PO, SŁ i LPR dzieląc między wszystkich swoich członków wszystkie funkcje w Radzie Miasta i jej komisjach.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę