Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Likwidacji nie będzie!(?)

„Stanowczo dementuję informację o rzekomej likwidacji Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży” – tak zaczyna się Oświadczenie w sprawie reorganizacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, które w reakcji na informację o liście otwartym posła Kołakowskiego wydała Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. Jej zdaniem poseł "wprowadza w błąd mieszkańców Łomży".

Stanowczo dementuję informację o rzekomej likwidacji Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, trwa reorganizacja Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, a więc i obu Placówek Zamiejscowych w Łomży i Suwałkach. Przyczyną reorganizacji jest racjonalizacja wydatków jednostki a także przygotowanie urzędu do nowelizacji Ustawy o finansach publicznych w myśl której zlikwidowane mają być zakłady obsługi działające przy urzędach wojewódzkich.
Informowaliśmy już o tym, że trwają prace zmierzające do przekazania biura paszportów funkcjonującego w Placówce Zamiejscowej PUW łomżyńskiemu starostwu powiatowemu, jak również o tym, że ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Decyzje w tej sprawie nie są przesądzone i zostały wstrzymane, dopóki nie zakończą się prace w MSWiA nad paszportem biometrycznym.
Dziwi reakcja posła na Sejm RP, pana Lecha Kołakowskiego, który nie zwrócił się z żadnym bezpośrednim zapytaniem do Wojewody Podlaskiego w sprawie reorganizacji urzędu i nie zapoznał się z jej planami, a wydaje na ten temat jednoznacznie negatywne opinie i wprowadza w błąd mieszkańców Łomży. Serdecznie zapraszamy Pana Posła do zapoznania się z planami reorganizacji.
Jednocześnie po raz kolejny podkreślam fakt, że reorganizacja Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, którego Placówka Zamiejscowa w Łomży jest częścią, w żadnym stopniu nie ograniczy dostępu do tejże instytucji mieszkańców Łomży.


Jolanta Gadek,
rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę