Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Szarżował i zabił, teraz za to odpowie...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu Pawłowi F. ze wsi Stare Rakowo w gminie Mały Płock. To on we wrześniu ubiegłego roku jadąc nissanem navarą krajową „61” w Cydzynie Starym na przejściu dla pieszych potrącił w trzy osoby. Jedna z nich – 61 letni mężczyzna - zginął na miejscu. Jak ustalił biegły nissan jechał z prędkością co najmniej 110 km/h, a jego kierowca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

fot. archiwum
fot. archiwum

Jak wyjaśnia Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, przy czym przedstawił inne wyjaśnienia. Utrzymuje, że jechał znacznie wolniej i że przechodniów na przejściu dla pieszych nie zauważył, bo widok przysłoniła mu ciężarówka wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej.
- Wyjaśnienia te nie zasługują na wiarę. Ustaliliśmy odmienny stan faktyczny – podkreślał prokurator Wilk informując, że pod koniec 2008 roku Prokuratora Rejonowa w Łomży przesłała do łomżyńskiego sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Przypomnijmy do tragicznego w skutkach wypadku doszło 24 września około godziny 17.15. Dwóch mężczyzn i kobieta wracali od kopania ziemniaków. Gdy byli na przejściu dla pieszych na „61” uderzył w nich rozpędzony nissan navara, którego kierowca – według świadków zdarzenia – wyprzedzał inne samochody tuż przed przejściem. Na miejscu zginął 61-letni mieszkaniec Cydzyna.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę