Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lutego 2023 napisz DONOS@

Będą pieniądze dla małych szpitali

Główne zdjęcie
Szpital w Kolnie. (fot. archiwum)

Szpitale Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem oraz Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży znalazły się na przygotowanej przez ministerstwo zdrowia liście samorządowych szpitali które w tym roku mają otrzymać rządowe dofinansowanie w ramach programu „Wzmocnienie Bezpieczeństwa Zdrowotnego Obywateli”. Średnio do jednego szpitala trafi ok. 265 tys. zł – podano w uzasadnieniu do projektu zmiany odpowiedniej uchwały.


Na liście szpitali uczestniczących w programie  w tym roku resort zdrowia zamieścił te zoz-y, które  4 września 2008 r. posiadały mniej niż 400 łóżek. Jak tłumaczy ministerstwo zdrowia, wytypowano te szpitale, ponieważ w drugiej połowie 2008 roku dofinansowanie otrzymały szpitale samorządowe posiadające powyżej 400 łóżek. Na nowej liście znajduje się 388 placówek. Pieniądze którymi dysponuje ministerstwo zdrowia  nie zostaną podzielone równo pomiędzy nie. Ostateczna wysokość przyznanych dotacji będzie zróżnicowana i tak podzielona aby w jak największym stopniu umożliwić uzyskanie efektów ekonomiczno-finansowych - czytamy w uzasadnieniu do projektu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę