Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Obwodnica może być szybciej?

O tym że istnieją realne szanse na przyspieszenie prac nad obwodnica Łomży przekonany jest wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. We wtorek uczestniczył on w spotkaniu z Lechem Witeckim dyrektorem generalnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. - Jednym z głównych tematów rozmowy było również wpisanie obwodnicy Łomży do planów finansowych – poinformował urząd wojewódzki po tym spotkaniu.

Jak zapewnia wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski pieniądze na obwodnice Łomży znajdą się.
- Są różne środki, które choćby pozostają z niższych niż zakładano kontraktów, czy z inwestycji które z jakichś przyczyn są opóźniane. Ale aby obwodnica Łomży mogła powstać potrzebna jest jest dokumentacja – mówił wicewojewoda.
I właśnie podczas  wtorkowego spotkania, w którym uczestniczył także Jerzy Doroszkiewicz. dyrektor białostockiego oddziały GDDKiA, rozmawiano także o przyspieszeniu prac nad dokumentacją obwodnicy Łomży. Przez ostatnie dwa lata wybierano po której stronie miasta obwodnica miałaby przebiegać. Jak twierdzą przedstawiciele drogowców dopiero pod koniec ubiegłego roku osiągnięto w tej kwestii kompromis. Za taki uznają oni bowiem zmianę wskazania preferowanego wariantu obwodnicy przez Rady Gminy Łomża. Jeszcze do listopada radni tej gminy chcieli budowy obwodnicy Łomży po stronie wschodniej miasta, i dopiero po interwencji i mediacjach profesora Andrzeja Kraszewskiego z Politechniki Warszawskie dopuścili także możliwość przebiegu obwodnicy po zachodniej stronie w tzw. „wariancie nr 1”,  za którym optowali drogowcy.  
- Sądzę, że uda się przyspieszyć o rok, może więcej termin ukończenia prac nad dokumentacją i wydania ostatecznego pozwolenia na budowę obwodnicy Łomży – mówił wicewojewoda Dzierzgowski.
Przypomnijmy zgodnie z dotychczasowym harmonogramem dokumentacja obwodnicy Łomży ma być gotowa do końca 2012 roku, niemniej jak zapewniają drogowcy do 2013 roku realna jest realizacja obwodnicy.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę