Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

„Wczorajsi” dzisiaj tracili prawo jazdy

Osiem osób prowadzących samochody na „dwóch gazach” zatrzymano dziś rano na terenie województwa podlaskiego. Wśród zatrzymanych był także 55-letni mieszkaniec Łomży, który ciężarowym renaultem wiózł pieczywo do Zambrowa. Po badaniu okazało się, że jechał mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informują policjanci w ramach „trzeźwego poranka” dziś ustawiono kontrole w 16 punktach województwa. Łącznie sprawdzono ponad 1500 pojazdów. W ośmiu z nich kierowcy jechali na podwójnym gazie. Rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Sokółki, który kierując seatem miał 0,73 promila alkoholu.
Policjanci zapowiadają, że działania w ramach „trzeźwego poranka” będą kontynuowane w przyszłości. Przypominają też, że ludzki organizm potrzebuje dużo czasu na usunięcie zalegającego w nim alkoholu.
- Spożywając go do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić samochodu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę – apeluje asp. Renata Grzybowska z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę