Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek

W Meksyku rozpoczyna się VI Światowe Spotkanie Rodzin. Czterodniowa konferencja odbędzie się pod hasłem „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”. W spotkaniu wezmą udział małżeństwa z Polski zaangażowane w ruchy prorodzinne, duszpasterze rodzin oraz wiceprzewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Łomżyński, Stanisław Stefanek.


Po raz pierwszy Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się w Rzymie w 1994 roku z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Od tego czasu Światowe Spotkania Rodzin odbywają się co trzy lata.

- Gdy zestawimy tematy kolejnych spotkań to widać wyraźnie, iż Jan Paweł II, a teraz Benedykt XVI troszczą się, by te spotkania były równocześnie światłem rzucającym współczesnemu światu pomoc w poszukiwaniu właściwych dróg rozwoju. Zwłaszcza, gdy te drogi są dość zaciemnione i rola rodziny w świecie albo pomniejszona, albo całkowicie przekreślana – powiedział Radiu Nadzieja bp Stanisław Stefanek tuż przed wylotem do Meksyku .  

Z oficjalną polską delegacją na VI Światowe Spotkanie Rodzin przybędą wraz z bp. Stefankiem małżeństwa zaangażowane w ruchy prorodzinne i struktury duszpasterstwa rodzin, m.in. państwo Kwasowie i Pulikowscy, a także duszpasterze rodzin i duchowni naukowo zajmujący się tematyką rodzinną.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę