wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku

W Meksyku rozpoczyna się VI Światowe Spotkanie Rodzin. Czterodniowa konferencja odbędzie się pod hasłem „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”. W spotkaniu wezmą udział małżeństwa z Polski zaangażowane w ruchy prorodzinne, duszpasterze rodzin oraz wiceprzewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Łomżyński, Stanisław Stefanek.

bp Stanisław Stefanek
bp Stanisław Stefanek

Po raz pierwszy Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się w Rzymie w 1994 roku z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Od tego czasu Światowe Spotkania Rodzin odbywają się co trzy lata.

- Gdy zestawimy tematy kolejnych spotkań to widać wyraźnie, iż Jan Paweł II, a teraz Benedykt XVI troszczą się, by te spotkania były równocześnie światłem rzucającym współczesnemu światu pomoc w poszukiwaniu właściwych dróg rozwoju. Zwłaszcza, gdy te drogi są dość zaciemnione i rola rodziny w świecie albo pomniejszona, albo całkowicie przekreślana – powiedział Radiu Nadzieja bp Stanisław Stefanek tuż przed wylotem do Meksyku .  

Z oficjalną polską delegacją na VI Światowe Spotkanie Rodzin przybędą wraz z bp. Stefankiem małżeństwa zaangażowane w ruchy prorodzinne i struktury duszpasterstwa rodzin, m.in. państwo Kwasowie i Pulikowscy, a także duszpasterze rodzin i duchowni naukowo zajmujący się tematyką rodzinną.

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę