Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Znaczący wzrost bezrobocia

Kolejkami zaczął się 2009 rok w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Chcących zarejestrować się jest tak dużo, że utworzono coś w rodzaju „społecznej listy kolejkowej”. Zgłaszające się do urzędu osoby otrzymują potwierdzenie zgłoszenia, a samo zarejestrowanie odbywa się kilka dni później. Także grudzień 2008 roku był rekordowym miesiącem pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych. Do urzędu zgłosiło się aż 728 osób, a liczba bezrobotnych w porównaniu z listopadem wzrosła o ponad 11,5%.

Na koniec 2008 roku w rejestrach PUP Łomża zapisanych było 4158 bezrobotnych. To aż o 430 więcej niż było tam zapisanych na koniec listopada. Niemniej i tak liczba bezrobotnych jest o 16 % mniejsza niż przed rokiem.
Wśród rejestrujących się w grudniu 31 osób pracowało za granicą, w tym w Islandii – 16 (9 otrzymuje zasiłek transferowy), Anglii – 5, Włoszech – 3 , Szwecji – 2, Norwegii – 1, Niemczech – 1, Hiszpanii – 1, Holandii – 1, Danii– 1.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 2594. Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec grudnia 2008 roku wyniosła 10,2% (miasta - 11,8%, a powiat – 8,3%)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę