Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Uratowani przed zamarznięciem

W ciągu ostatnich najmroźniejszych nocy i dni podlascy policjanci uratowali przed zamarznięciem kilkadziesiąt osób. Większość z nich była w stanie upojenia alkoholowego - podkreśla podinsp. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy KWP w Białymstoku. Wśród uratowanych byli mieszkańcy Grajewa i okolic.

Wczoraj w Szczuczynie policjanci w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” patrolowali miasto i okolice w poszukiwaniu osób, którym groziło zamarznięcie. Tuż przed godziną 14 na ul. Kilińskiego znaleźli leżącego na śniegu człowieka. 55-letni mężczyzna był przemarznięty i nie dał rady poruszać się o własnych siłach. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna znalazł on opiekę w ciepłych pomieszczeniach Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Pół godziny później trafił tam również 64-letni mieszkaniec gminy Prostki. Funkcjonariusze znaleźli go zziębniętego, leżącego na przystanku PKS-u w Szczuczynie. On również był pijany (1 promil alkoholu).
Dużo cennych sygnałów o ludziach potrzebujących pomocy wpływa od mieszkańców. Właśnie po jednej z takich informacji grajewscy policjanci pojechali do mieszkania przy ul. Dolnej. W nieogrzewanych pomieszczeniach znaleźli upojonego alkoholem 34-letniego mężczyznę. Mundurowi w tym przypadku poprosili o pomoc pogotowie. Lekarz po badaniu określił, że jest on w stanie silnego wychłodzenia i gdyby nie został znaleziony umarłby w ciągu kilku godzin. Mężczyzna został odwieziony do grajewskiego szpitala.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę