Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Strategicznie mamy się rozwijać...

Główne zdjęcie
fot. www.kprm.gov.pl

Tuż przed końcem 2008 roku rząd przyjął przedłożoną przez Ministra Rozwoju Regionalnego Strategię rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020. Strategia, która jak napisano w komunikacie po jej uchwaleniu, jest priorytetem w pracach rządu ma być dokumentem niezbędnym do realizacji długofalowej polityki względem pięciu najbiedniejszych województw Polski.


Polska Wschodnia to obszar obejmujący 5 województw: Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie oraz Warmińsko-Mazurskie. Jest to pięć najbiedniejszych regionów Wspólnoty, w których produkt krajowy brutto na mieszkańca, nie przekracza obecnie 40 proc. średniej Unii Europejskiej. Województwa te stanowią obszar stanowiący 32 proc. powierzchni Polski, na którym mieszka niecałe 22 proc. mieszkańców kraju, którzy tworzą około 16 proc. produktu krajowego brutto.
Najważniejsze działania w ramach przyjętej Strategii obejmują przedsięwzięcia na rzecz poprawy kapitału ludzkiego, budowania społeczeństwa informacyjnego opartego na wiedzy, a także wspierania rozwoju gospodarki, a zwłaszcza małej i średniej przedsiębiorczości.
Strategia zakłada także rozwój infrastruktury transportowej i współpracy transgranicznej oraz wsparcie funkcji metropolitalnych miast Polski Wschodniej. Położono w niej nacisk na konserwację i wykorzystanie zasobów środowiska przyrodniczego oraz ochronę różnorodności biologicznej. Realizacja Strategii będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013, a także kolejnej perspektywy.
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę