Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Grzymała został zwolniony bezprawnie, ale do ARiMR nie wróci...

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała

Ponad 20 tys zł kosztowało podatników (czyli nas wszystkich) odwołanie z stanowiska kierownika Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Wiesława Grzymały. Sąd uznał, że zwolnienie z ARiMR we wrześniu przewodniczącego Rady Miasta Łomża odbyło się niezgodnie z prawem. Sam zainteresowany od początku podkreślał, że zwolniono go z pracy z „pogwałceniem prawa” i że był to „atak polityczny”.

Przypomnijmy za zwolnienie z pracy w ARiMR przewodniczącego łomżyńskich rajców zgody nie wyraziła Rada, ale mimo to kilka dni później Grzymale wręczono odwołanie. Sam zainteresowany od początku podkreślał, że zwolniono go z pracy z „pogwałceniem prawa” i że był to „atak polityczny”. Odwołał się do sądu i wygrał.  Agencja miała do wyboru przywrócić Grzymałę do pracy, lub wypłacić mu odszkodowanie. Wybrała to drugie...   
Wiesław Grzymała jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W Agencji został zatrudniony przed dwoma laty, gdy jej łomżyńskim oddziałem kierował dyrektor z legitymacją partyjną PiS.
Po zmianie rządów i przejęciu władzy przez koalicję PO – PSL, to ludzie związani z tymi siłami zaczęli obejmować funkcje dyrektorskie i kierownicze w ARiMR wypychając z posad poprzedników.
Wiesław Grzymała mówi, że od kwietnia stosowany był wobec niego mobbing. Naciskać na niego miał także Maciej Głaz (PO) z-ca dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomży, który według słów Grzymały „chciał go sobie podporządkować” przenosząc do pracy w komórce bezpośrednio mu podlegającej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę