Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Petardy poparzyły dwóch dwunastolatków z Jeziorka

Główne zdjęcie
fot. www.policja.pl

Poparzone twarze i ręce - tak zakończyła się zabawa petardami dwóch dwunastolatków z Jeziorka koło Łomży. Chłopcy z obrażeniami trafili do łomżyńskiego szpitala, stąd zostali przewiezieni do Białegostoku. Jak podało Polskie Radio Białystok powołując się na źródła w policji dwunastolatkowie w domu rodziców jednego z nich mieszali nieznane jeszcze substancje, żeby samodzielnie zrobić petardy noworoczne.


Policjanci ostrzegają że do różnego rodzaju wypadków może dojść także przy niewłaściwym użytkowaniu kupnych z fajerwerków. W rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy w rękach dzieci stać się one mogą olbrzymim zagrożeniem. Policja apeluje, by podczas odpalania fajerwerków i petard nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przede wszystkim kupujmy petardy i sztuczne ognie w sprawdzonych sklepach, a nie na ulicznych straganach i bazarach. Informujmy też policję o handlowcach, którzy sprzedają petardy dzieciom. Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest także zagrożona karą do dwóch lat więzienia.

Fajerwerki dopuszczone do sprzedaży powinny mieć dołączoną instrukcję w języku polskim, określającą zasady bezpiecznego użytkowania, numer katalogowy produktu, nazwę producenta lub nazwę importera oraz znak dopuszczenia produktu do sprzedaży. Na opakowaniu powinna być także podana data ważności.

Nie odpalajmy sztucznych ogni w grupie osób, z ręki, na balkonie, z okna czy z dachu pokrytego papą. Najlepiej wybrać w tym celu gładką, równą powierzchnię (np. beton czy asfalt), tak aby petardy się nie przewróciły.

W żadnym wypadku nie rozbierajmy fajerwerków na części, jak też nie próbujmy ponownie odpalać tych, które nie zadziałały. Nie kierujmy ich w stronę inną niż do góry, nie stawiajmy odwrotnie niż wskazane to jest w instrukcji, ani też nie wrzucajmy do ogniska.

Przy odpalaniu fajerwerków zwróćmy szczególną uwagę na dzieci. Nie pozwalajmy im na odpalanie fajerwerków lub petard. Pamiętajmy też o zwierzętach, które boją się wybuchów. Zadbajmy więc, by nasze czworonogi nie zakłócały spokoju innym i nie były narażone na odgłosy wybuchów.

źródło: www.policja.pl
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę