Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Świąteczne promocje...

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wiele podmiotów gospodarczych w ramach zachęty do zwiększenia zakupów proponuje klientom dokonywanie transakcji w ramach promocji. Jakkolwiek decyzja o sprzedaży towaru w ramach promocji przez sklep jest dobrowolna, tak już samo oznakowanie takiego produktu w celu ochrony interesu konsumenta jest ściśle określone przepisami prawa – podkreślają kontrolerzy inspekcji handlowej.

Na wywieszkach umieszczonych przy towarach oferowanych do sprzedaży po cenach promocyjnych, obok przekreślonej ceny dotychczasowej należy uwidocznić cenę promocyjną (nie dotyczy to towarów oferowanych po raz pierwszy) oraz okres obowiązywania promocji. Promocja dotyczy towaru pełnowartościowego, który podlega pełnej ochronie w postępowaniu reklamacyjnym. Promocji nie należy jednak mylić z przeceną towaru ze względu na jego niepełną wartość. Wówczas obok wyrazu „przecena” sprzedawca uwidacznia cenę obniżoną, okres jej obowiązywania, a także przyczynę dokonanej przeceny, np. niejednolite wybarwienie tkaniny na komplecie wypoczynkowym. Należy podkreślić, iż wówczas nie ma możliwości zgłoszenia reklamacji ze względu na tę właśnie wadę.

Porad w sprawie przedświątecznych promocji udziela Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku Delegatura w Łomży, ul. Księcia Janusza I 1, tel.: 0-86-216-51-54, 0-86-216-72-55.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę