Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Turystyczne (nie nasze) projekty wybrane

Ponad 26 mln zł rozdzielił zarząd województwa podlaskiego na wsparcie turystycznych projektów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Właśnie opublikowano listę listę projektów które otrzymają wsparcie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 z tzw. poddziałań 3.2.1 i 3.2.2. Łącznie do konkursu zgłoszono aż 63 projekty, ale wsparcie unijne otrzyma – na razie - tylko 9 z nich. W tej grupie nie ma żadnego od nas...

Błędy formalne były przyczyną odrzucenia zdecydowanej większość złożonych wniosków w odpowiedzi na konkurs (RPOWP, Os priorytetowa III Rozwój turystyki i kultury. Działania 3.2 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej; Poddziałanie 3.2.1. Mikroprzedsiębiorstwa; Poddziałanie 3.2.2. Małe i średnie przedsiębiorstwa). Spośród 63 wniosków, które wpłynęły w ramach konkursu, pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 11 wniosków na ogólną wartość niemal 80 mln zł. w tym wartość dofinansowania wynoszącą 32.359.941,02 zł. Ostatecznie, mając do rozdysponowania 35 mln zł, zarząd województwa podlaskiego do dofinansowania wybrał 9 wniosków – dzieląc pośród ich autorów ponad 26 mln zł. Pozostałą pulę - 8,5 mln zł - pozostawiono jako rezerwę na ewentualne odwołania autorów odrzuconych projektów.

Oto wybrane do realizacji projekty:
 1. Rozbudowa Hotelu Żubrówka o budynek H (basen i część hotelowa) w Białowieży
 2. Podlasie zaprasza na golfa - Golf Park Lipowy Most
 3. Budowa nowego skrzydła budynku centrum Wypoczynkowo-rekreacyjnego Proserwy wraz z oczyszczalnią ścieków
 4. Stworzenie unikalnej oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży poprzez rozbudowę Campu w Serwach
 5. Utworzenie ośrodka SPA i odnowy biologicznej w Dworze Czarneckiego (Kolonia Porosły k. Białegostoku)
 6. Przebudowa obiektu motelowego w Augustowie na hotel trzygwiazdkowy
 7. Turystyczny Białystok - rozbudowa hotelu TRIO
 8. Budowa sanatorium “Pałac na wodzie” (Dąbrowa Białostocka)
 9. Budowa obiektu hotelowego o charakterze pensjonatowo-sanatoryjnym z zapleczem gastronomicznym i konferencyjno-bankietowym oraz SPA w Supraślu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę