Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Egzaminy dla egzaminatorów

Główne zdjęcie
Elżbieta Bukowska

- W niedzielę zdałam egzamin na egzaminatora przedmiotów matematyczno-przyrodniczych! - mówi z satysfakcją matematyczka Elżbieta Bukowska (lat 55), dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 i Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łomży w latach 1998-2006, która przepracowała w swojej profesji ponad 30 lat. - Razem ze mną 25-godzinne szkolenie, zorganizowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży, ukończyło jeszcze 20 osób. To ostatnie szkolenie OKE w 2008 roku.

Liczba wyszkolonych w 2008 r. egzaminatorów jest znacznie większa. Wynika to nie tylko ze zróżnicowania typów i poziomów kształcenia, ale i z faktu, że OKE w Łomży obsługuje dwa województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie.
- Szkolenia masowe objęły 662 egzaminatorów, w tym 119 w części matematyczno-przyrodniczej – informuje Agnieszka Muzyk, rzeczniczka prasowa OKE w Łomży. - Pozostali to nauczyciele przygotowani do sprawdzania egzaminów gimnazjalnych w części humanistycznej oraz sprawdzianów w szóstych klasach szkoły podstawowej i egzaminów maturalnych.
Ponadto szkolenia ukończyło 169 egzaminatorów, którzy mogą prowadzić egzaminy zawodowe, potwierdzające kwalifikacje po zasadniczej szkole zawodowej czy technikum, z tak odległych specjalizacji jak np., technik informatyki,   asystent osoby niepełnosprawnej, kucharz czy kosmetyczka.   
- Jeśli ktoś posiada pełne kwalifikacje do pracy dydaktycznej w szkole, z zakresu której przeprowadzany jest sprawdzian lub egzamin, i co najmniej trzyletni staż pracy, uzyskany w ostatnich sześciu latach, może wziąć udział w szkoleniu kandydatów na egzaminatorów – zachęca Agnieszka Muzyk.
Kandydaci na egzaminatorów powinni składać wnioski  i dokumenty potwierdzające kwalifikacje merytoryczne i pedagogiczne w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  przy ul. Nowej w Łomży.
- Przy organizowaniu grup szkoleniowych bierzemy pod uwagę kwalifikacje nauczycieli i potrzeby OKE w zakresie oceniania – dodaje Agnieszka Muzyk. - Staramy się, aby miejsce szkolenia nie było zbyt oddalone od miejsca zamieszkania kandydatów, dlatego organizujemy tak w Łomży, jak w Białymstoku czy Olsztynie.

Mirosław R. Derewońko
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę