Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Za Venedę... offset na 14 mln zł

Ku końcowi zbliżają się prace nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzkiej. To właśnie tu budowę dużej galerii handlowej z hipermarketem od lat planuje kielecki developer Echo Investment. Plany do końca roku miały trafić pod obrady radnych, ale chyba aż tak szybko nie będzie... Na razie ujawniono, że EI aby w Łomży móc zbudować swoją galerię handlową, będzie musiało zainwestować 14 mln zł w przebudowę dróg miejskich oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Jak podaje Łukasz Czech, odpowiedzialny w ratuszu informację, prezydenta Łomży zakłada m.in. iż Echo zaprojektuje i zrealizuje:
- przebudowę skrzyżowania ulic Zawadzkiej i gen. Sikorskiego;
- wykonanie dróg wraz z infrastrukturą techniczną i oznaczonych w projekcie planu miejscowego symbolem – 2 KD i 3 KD oraz ciągów pieszych oznaczonych w projekcie planu symbolem – 6 CP i 7 CP;
- przebudowę skrzyżowania ul. Gen. Sikorskiego/Kard. S. Wyszyńskiego;
- budowę zjazdu z ul. Sikorskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Zawadzką);
- modernizację ronda łączącego ul. Gen. Sikorskiego z Szosą Zambrowską;
- wykonanie chodnika na ul. Zawadzkiej od strony os. Perspektywa, od ul. Sikorskiego do ul. Ks. Anny;
- dostosowanie nawierzchni dróg do zwiększonych obciążeń poprzez wzmocnienie nawierzchni ulic: Sikorskiego, na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Szosa Zambrowska oraz ul. Zawadzkiej – od ul. Sikorskiego do ul. Mazowieckiej i ul. Prusa (koniec zakresu wykonanego ronda);
- wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Ks. Anny i wjeździe z ul. Zawadzkiej do Galerii;
- przebudowę istniejących miejskich sieci infrastruktury technicznej kolidujących z projektowaną inwestycja na terenie 3 UCH, 1.1 MU (i 4 KS) w porozumieniu z gestorami mediów;
- realizację zieleni urządzonej na terenie 5 ZP.
Ponadto – pisze dalej Czech -  zgodnie z Porozumieniem, Echo opracuje na swój koszt projekty budowlane powyższych inwestycji i zrealizuje je w terminie nie dłuższym niż na dzień zakończenia budowy Galerii Veneda. Porozumienie wejdzie w życie z dniem wejścia w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego realizację Galerii Veneda oraz wyżej wymienionych zamierzeń inwestycyjnych.

Wojciech Gepner z Echo Investment koszt inwestycji jakie firma będzie musiała ponieść na realizację tego przedsięwzięcia oszacował na 14 mln zł. Natomiast koszt budowy samej Galerii VENEDA, w której znajdzie się 85 sklepów i punktów usługowych, szacowany jest na ponad 100 mln zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę