Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Dziecięce poradnie specjalistyczne w rękach lekarzy

- Mieliśmy dość powtarzających się sytuacji strajkowych jak w 2007 r. i postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – mówi dr Elżbieta Kulas, która została kierowniczką właśnie powołanego Specjalistycznego Centrum Medycznego ALFA. - Po uzyskaniu zgody w Białymstoku Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przystąpiliśmy do konkursu ofert z Narodowym Funduszem Zdrowia. Mamy umowę na pół roku.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2009 r. specjalistyczne poradnie dziecięce w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży będą funkcjonować jako niepubliczny zespół opieki zdrowotnej. Mali pacjenci i ich rodzice z byłego województwa łomżyńskiego na pewno na tym nie stracą.
- W dalszym ciągu będziemy musieli tworzyć listy kolejkowe, bo tego wymaga NFZ, ale dołożymy wszelkich starań, aby dzieci nie musiały ponad miesiąc czekać na przyjęcie przez specjalistę – zapewnia dr Elżbieta Kulas.
Siedmioro lekarzy z dziecięcych poradni specjalistycznych: alergologicznej, kardiologicznej, endokrynologicznej i pulmonologicznej oraz dwie pielęgniarki będzie pracowało w NZOZ, dzięki czemu nie zmieni się kadra, przyjmująca małych pacjentów jak dotąd w godz. 8-15 lub - w zależności od typu poradni - przez dwa dni do godz. 18  na pierwszym piętrze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. NZOZ ALFA będzie wynajmował dotychczasowe pomieszczenia, z czego cieszy się wicedyrektor ds. finansowych szpitala Jan Bajno.
- Każdy ma prawo otworzyć prywatny zakład leczniczy, dlatego jesteśmy zadowoleni, że doświadczeni specjaliści nie odejdą i pomieszczenia nie będą stały puste – twierdzi Jan Bajno. - Nie nastawialiśmy się na zyski z wynajmu, żeby cenieni  specjaliści w dalszym ciągu przyjmowali w naszym szpitalu.    
Kolejni pediatrzy z oddziału dziecięcego kończą specjalizację lekarską. Pozwoli to na uruchomienie w Specjalistycznym Centrum Medycznym ALFA dwóch nowych poradni: neurologicznej i onkologicznej.
Mirosław R. Derewońko

PS. W NZOZ będą pracować pediatrzy następujących specjalności: lekarz medycyny Elżbieta Kulas (endokrynolog), dr nauk med. Kazimierz Bandzul (alergolog), lek. med. Anna Bielawska-Kazało (kardiolog), lek. med. Hanna Majewska (alergolog), lek. med. Anna Poznalska (w trakcie specjalizacji z alergologii), lek. med. Barbara Chomoncik-Paszkowska (pulmonolog) i lek. med. Joanna Rogowska (będzie przyjmowała w poradni kardiologicznej; jest w trakcie specjalizacji z hematologii i onkologii). Od 2010 roku ALFA planuje otwarcie poradni neurologii dziecięcej – lek. med. Joanna Zacharzewska w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej). Wizyty będą bezpłatne.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę