Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

50 000 złotych dla chorych i niepełnosprawnych

Główne zdjęcie
Całą niedzielę trwała zbiórka pieniędzy

A dokładnie: 49 tysięcy 959 złotych i 91 groszy zebrali w niedzielę, 14 grudnia od godz. 6 rano do godz. 19 wieczorem gimnazjaliści z Diecezji Łomżyńskiej. Kwestarze dziesiątej edycji akcji Noworoczny Dar Serca podstawiali przechodniom i wiernym przed kościołami puszki z hasłem „Nie przechodź obojętnie”.

- Życzliwość oraz serdeczne przyjęcie zagrzewały kwestujących do wytrwałej i niezłomnej pracy – ocenia historyczka Alicja Czarnocka z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, które przed dziesięcioma laty zainicjowało Noworoczny Dar Serca. - Miłości nie da się wyceniać, lecz to właśnie dzięki niej wspólnymi siłami udało się zebrać 49 959, 91 zł.
Przedstawiciele prowadzących zbiórkę gimnazjów przeznaczą pieniądze na pomoc chorym i niepełnosprawnym rówieśnikom kwestarzy z miejscowości, gdzie nie zważając na mróz chodzili z puszkami. Do 7 stycznia 2009 r. można składać w gimnazjach, które brały udział w kweście, podania z prośbą o pomoc.  
Rekordzistami w zachęcaniu do ofiarności okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. 150 gimnazjalistów z 30 nauczycielami zebrało 6 tysięcy 651 złotych 69 groszy.
Ich rówieśnicy z gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie, którymi od pierwszej kwesty opiekuje się matematyczka Marianna Gutowska, przynieśli w puszkach 3 tys. 672 zł 41 gr. Uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży udało się zebrać prawie 3 tys. 400 tys. zł, a gimnazjalistom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie pod opieką Marianny Śliwowskiej i Anieli Bobrek – prawie 3 tys. zł.    
W dziesiątej edycji akcji charytatywnej Noworoczny Dar Serca pod honorowym patronatem ks. bp. łomżyńskiego Stanisława Stefanka TChr uczestniczyło 1200 uczniów i 300 opiekunów. Dekada kwesty przyniosła łącznie ponad 330 tys. zł.
Mirosław R. Derewońko

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę