Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowy sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Łomżyński szpital przy al. Piłsudskiego wzbogacił się o sprzęt medyczny wartości 3 mln zł. To dotacja celowa, już przyznana przez Zarząd Województwa Podlaskiego z kontraktu wojewódzkiego. Z kolei w najbliższych miesiącach pojawi się aparatura o jeszcze większej wartości - 4, 4mln zł.

Do dyspozycji lekarzy w służbie pacjentów będzie, m.in., nowoczesna karetka pogotowia za 400 tys. zł. Oddział ginekologii otrzymał nowoczesny histeroskop, oddział noworodkowy dziesięć pomp infuzyjnych. Ponadto wyposażenie szpitala uzupełniono o laparoskop i dwa aparaty USG. Z jednego skorzystają pacjenci oddziału urologii, z drugiego – ortopedii. Z dotacji wojewódzkiej szpital zapłacił też 1, 5 mln zł firmie, która sprowadziła nowoczesny angiograf.
To nie koniec starań o unowocześnienie wyposażenia placówki.
- W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zawarliśmy umowę na inwestycję o nazwie „ucyfrowienie zakładu diagnostyki obrazowej” na kwotę 4, 4 mln zł - informuje wicedyrektor ds. finansowych Jan Bajno. - Planujemy zakupienie wiosną trzeciego nowego USG, a w drugiej połowie 2009 r. dwóch cyfrowych wielostanowiskowych aparatów rentgenowskich.    

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę