Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nie byliśmy obojętni na Noworoczny Dar Serca

Główne zdjęcie
Kwestująca młodzież pod Stokrotką w Łomży

Ponad 1200 gimnazjalistów i ok. 300 nauczycieli i rodziców wyszło z puszkami oraz hasłem „Nie przechodź obojętnie” na ulice, zwłaszcza przy kościołach, w Diecezji Łomżyńskiej. Pod patronatem honorowym ks. bp. Stanisława Stefanka odbyła się po raz dziesiąty zbiórka pieniędzy w ramach akcji Noworoczny Dar Serca. Nie przeszliśmy obojętnie obok kwestarzy, proszących o datki na pomoc młodym ludziom chorym i niepełnosprawnym. Zebraliśmy ponad 44tys. zł, choć jeszcze nie wszystkie pieniądze zostały policzone.

Najwcześniej zaczęli kwestować w niedzielę, 14 grudnia uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, gdzie narodził się pomysł kwesty i od początku działa sztab organizacyjny. Zaczęli o godz. 6 rano pod opieką historyczki Alicji Czarnockiej przed kościołem Ojców Kapucynów. Ostatnia grupa, którą opiekowała się matematyczka Dorota Zaorska, zbierała jeszcze pieniądze przed mszą św. o godz. 19 w kościele pw. Krzyża Świętego.
- Chciałam kontynuować pomoc w przeprowadzeniu tej akcji – mówi Milena Ilaszczuk, ubiegłoroczna absolwentka PG nr 8, która po raz czwarty kwestuje na rzecz poszkodowanych przez los rówieśników z uboższych rodzin. - Pomoc innym ludziom w potrzebie to bardzo pozytywna postawa, dlatego mój młodszy o dwa lata brat Mateusz także kwestuje rok po roku.
Oddanymi sojusznikami kwesty są, m.in., Krystyna i Krzysztof Borkowscy, sponsorujący i drukujący nalepki kwesty, plakaty i identyfikatory.   
- 7 stycznia 2009 r. spotkają się przedstawiciele wszystkich szkół z miejscowości, w których przeprowadziliśmy kwestę – informuje Halina Dąbrowska, od 10 lat przewodnicząca Komitetowi Organizacyjnemu do Wspierania Potrzebujących przy PG nr 8. - Do tego czasu rodzice dzieci chorych i niepełnosprawnych mogą w ich szkołach złożyć podanie o pomoc finansową.
Gimnazjaliści kwestowali w: Łomży, Piątnicy, Czyżewie, Rosochatem Kościelnem, Miastkowie, Ciechanowcu, Zambrowie, Stawiskach, Grajewie, Śniadowie, Wiźnie, Puchałach, Wygodzie, Kupiskach, Szczepankowie, Nowogrodzie, Małym Płocku, Truszkach, Jedwabnem, Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie, Rutkach Kossakach, Radziłowie i Zbójnej.
Mirosław R. Derewońko
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę