Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Rehabilitacja lecznicza rolników

W pierwszym kwartale 2009 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Zambrowie będzie mogła wysłać na bezpłatne leczenie rehabilitacyjne 154 rolników z powiatu grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. To znacznie więcej niż w latach poprzednich. Niestety - jak podkreśla Marek Milewski Kierownik Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego – leczenie rehabilitacyjne cieszyło się stosunkowo niskim zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi.


Uprawnieni do rehabilitacji
Na turnusy rehabilitacyjne kierowane są osoby, które nie ukończyły 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni) oraz podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub mają ustalone prawo do okresowej renty rolniczej i zachowały zdolność do samodzielnej egzystencji. Na rehabilitację leczniczą może być skierowane również dziecko rolnika, jeżeli jest w wieku uprawniającym do przyznania renty rodzinnej.

Koszty leczenia
Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym jest bezpłatny, a osobie skierowanej zwracane są koszty dojazdu najtańszym, publicznym środkiem transportu. Pacjent zobowiązany jest jedynie do wniesienia opłaty miejscowej na rzecz lokalnego samorządu, za każdy dzień pobytu (2,20 ÷ 3,50 zł/dobę).

Ośrodki rehabilitacyjne
Rehabilitacja lecznicza organizowana jest w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych we własnych Centrach lub Ośrodkach Rehabilitacji Rolników oraz innych zakładach. Leczone są w nich schorzenia narządów układu ruchu oraz choroby układu krążenia.
Obecnie KRUS PT w Zambrowie dysponuje skierowaniami do CRR w Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Szklarskiej Porębie, Kołobrzegu i Świnoujściu. Ośrodki te położone są w uznanych miejscowościach uzdrowiskowych. Posiadają profesjonalną bazę zabiegową i zapewniają całodobową opiekę medyczną. Oferują do dyspozycji komfortowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją, radiem, telefonem.

Zasady kierowania na rehabilitację
Podstawę skierowania stanowi orzeczenie lekarza rzeczoznawcy lub komisji lekarskiej KRUS, albo wniosek lekarza leczącego (rodzinnego, specjalisty,...). Wniosek ten wraz z niezbędnymi badaniami zleconymi przez lekarza, rolnik składa (osobiście lub wysyła pocztą) we właściwej placówce terenowej KRUS.

Więcej informacji na temat rehabilitacji leczniczej rolników można uzyskać w najbliższej placówce terenowej KRUS lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę