Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Mąka, kasza, dżem i gulasz dla ubogich

Przez trzy godziny działacze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wydawali potrzebującym członkom żywność. W punkcie przy Szosie Zambrowskiej zaroiło się od starszych ludzi, którzy kilka razy obejrzą złotówkę, zanim wydadzą ją w sklepie spożywczym.


- Nasz związek liczy 820 członków, a zajmujemy się rozprowadzaniem żywności wśród ludzi starszych i schorowanych już od wielu lat – informuje Jan Lisiecki (lat 68), prezes zarządu rejonowego ZERiI, który obejmuje Łomżę i powiat łomżyński oraz Kolno i powiat kolneński. - Otrzymujemy ją jako pomoc ze środków Unii Europejskiej.
300 kg mąki pszennej, 150 kg kaszy jęczmiennej, 300 słoików dżemu wiśniowego i 300 konserw z gulaszem trafiło za pośrednictwem ZERiI z magazynów Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej do ludzi w potrzebie. W tym roku ZERiI rozprowadził 10 ton produktów spożywczych, wartych 20 tys. zł.
Żywność rozdawał dzisiaj ubogim mieszkańcom Łomży także PKPS w swoim punkcie przy ul. Zawadzkiej 60. Zarząd okręgowy stowarzyszenia rozdziela pomoc żywnościową pomiędzy wszystkie gminy b. województwa łomżyńskiego.
- Nie wszystkie gminy decydują się na przyjęcie od nas żywności, bo rozliczenie się z unijnych darów nie jest wcale takie proste – twierdzi Edyta Kamalska, specjalista ds. kadrowych PKPS. - Najpierw trzeba zweryfikować sytuację materialną osób, które będziemy wspierać, a potem sprawnie przeprowadzić akcję wydawania żywności.   

MRD

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę