Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Jedź ŁOŚtrożnie

Cztery pierwsze tablice ostrzegające kierowców przed łosiami na drodze stanęły wczoraj przy trasie Białystok – Grajewo - Ełk. Niestety same tablice nie są w stanie uchronić ani łosi, ani kierowców. Jeszcze wczoraj wieczorem na drodze tej doszło do kolejnego wypadku z łosiem. Tym razem zwierze wbiegło na jezdnie pod nadjeżdżającego dostawczego mercedesa. Łoś zginął na miejscu, ale na szczęście nikt z poruszających się samochodem nie odniósł obrażeń.

Do wypadku z łosiem doszło około godziny 16.30 w okolicy  miejscowości Podlasek gmina  Grajewo. Zwierze wtargnęło na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Kierowca nie zdążył wyhamować.

Tymczasem kilka godzin wcześniej przy tej samej trasie -  drodze krajowej nr 65  - Ełk – Grajewo - Białystok ustawiono pierwsze cztery duże tablice ostrzegające kierowców przed łosiami, które mogą wybiec na drogę. Znaki o wymiarach 1,4 na 1,4 metra z sylwetką łosia i podpisem „Uważaj na łosie” zainstalowano w ramach akcji „Jedź ŁOŚtrożnie”. Tablice w porozumieniu z drogowcami i policją ustawia Biebrzański Park Narodowy, przez którego teren prowadzi droga.
Dodajmy, że łoś jest zwierzęciem pod ochroną, a tereny Doliny Biebrzy to jego największa ostoja w Polsce.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę