Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Ruch w Łomży chcą zamknąć po cichu?

Główne zdjęcie
Rozmowie telefonicznej posła Lecha Kołakowskiego z Włodzimierzem Białym, prezesem RUCH S.A. w Warszawie, przysłuchiwali się nie tylko dziennikarze, ale także pracownicy planowanego do likwidacji Zespołu Ruch w Łomży.

W środę na spotkanie pracowników łomżyńskiego „RUCH-u” z posłem Lechem Kołakowskim nie wpuszczono dziennikarzy. Włodzimierz Biały prezes zarządu RUCH SA w Warszawie w telefonicznej rozmowie z posłem Kołakowskim uzasadniał, że obecność na spotkaniu dziennikarzy byłaby wbrew interesom pracowników firmy.

Przypomnijmy zarząd spółki „RUCH” chce połączyć swoje Zespoły w Łomży i Ostrołęce w jedno. Efektem tego byłaby likwidacja zespołu w Łomży, co zdaniem pracowników mogłoby skutkować utratą pracy nawet przez 21 osób tu pracujących i kilkunastu współpracujących z łomżyńskim zespołem. Do likwidacji Zespołu „RUCH” w Łomży miałoby dojść już od lutego 2009 roku. Zgodnie z obietnicami kierownictwa placówki większość pracowników zespołu z Łomży miałaby otrzymać propozycje pracy w Ostrołęce. Zarówno zapewnienia te, jak i perspektywa codziennego dojeżdżania do pracy po kilkadziesiąt kilometrów, nie satysfakcjonują pracowników, którzy są przekonani, że na tym wszystkim stracą najwięcej....
Zakusami na likwidację kolejnej instytucji w Łomży oburzony jest także poseł Lecha Antoni Kołakowski. Parlamentarzysta chciał spotkać się z pracownikami Zespołu i ich dyrektorem. Spotkanie miało odbyć się z udziałem mediów, ale zgody na to nie wyraziło kierownictwo spółki. Po interwencji posła w zarządzie RUCH S.A w Warszawie oraz w Ministerstwie Skarbu, i po ponad godzinnym oczekiwaniu do Łomży zadzwonił prezes zarządu RUCH S.A. Włodzimierz Biały. Podtrzymał decyzję o niewpuszczeniu na spotkanie dziennikarzy, bo jak uzasadniał ich obecność byłaby wbrew interesom pracowników łomżyńskiego Zespołu, czym w zadziwienie wprowadził nie tylko dziennikarzy i posła, ale także samych pracowników, którzy oczekiwali na przedstawicieli mediów.  
Poseł zaapelował do prezesa o rezygnację z zamiaru likwidacji łomżyńskiego Zespołu, zapowiedział też interwencję w tej sprawie z mównicy sejmowej do ministra skarbu Aleksandra Grada, bo RUCH S.A jest spółką Skarbu Państwa.   

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę