Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Szybka sesja

Główne zdjęcie
Granice łomżyńskiej podstrefy SSSE wyznaczone w styczniu 208 roku. Dziś radni wygospodarowali w budżecie miasta pieniądze na zakup prawa użytkowania wieczystego działki "za Gaspolem".

Niespełna kwadrans trwała dzisiejsza sesja Rady Miasta Łomży. Radni zebrali się aby dokonać zmian w budżecie miasta. Podstawowa z nich dotyczyła wygospodarowania blisko 1,4 mln zł na zakup prawa użytkowania wieczystego blisko 4,5 ha działki „za Gaspolem”. Radni bez zbędnej dyskusji, tylko przy jednym głosie „przeciw”, wniosek przegłosowali.

Działka „za Gaspolem” przy ulicy Piłsudskiego była jedną z kilkudziesięciu których prawo własności miasto otrzymało od wojewody podlaskiego w zamian za budynek szkoły Drzewnej przy Al. Legionów. Choć jeszcze kilka dni temu w prywatnych rozmowach radni pytali „po co mamy ją kupić” podczas sesji ani pytań, ani dyskusji na ten temat nie było. Prezydent na pytania radnych odpowiadał na wcześniejszych komisjach. Jak relacjonuje radny Janusz Nowakowski, podczas posiedzenia komisji finansów prezydent Jerzy Brzeziński przekonywał, że grunt ten jest potrzebny pod konkretnego inwestora z którym w tej chwili prowadzone są negocjacje. Nazwa inwestora nie padał, a i radni – jak twierdzi Nowakowski - nie dopytywali, ufając prezydentowi iż zakup praw użytkowania wieczystego jest niezbędny.             

Dodajmy, że działka ta w styczniu 2008 roku została na mocy uchwały Rady Miasta została objęta granicami planowanej łomżyńskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę