Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Wystawa „Opowieść o mieście” w nowej odsłonie

Od 4 grudnia 2008 r. warszawiacy mogą oglądać wystawę poświęconą historii naszego miasta. Muzeum Północno-Mazowieckie udostępniło mieszkańcom stolicy wystawę „Opowieść o mieście” zorganizowaną w sezonie letnim, w naszej galerii, z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Na ekspozycję - prezentowaną obecnie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, przy ul. Elektoralnej 12 - złożyły się stare pocztówki i fotografie przedstawiające najciekawsze zakątki Łomży, na przestrzeni 100 lat. Zarówno zdjęcia jak i pocztówki pochodzą ze zbiorów Muzeum Północno-Mazowieckiego.

 

Łomżyńska wystawa w wydaniu „warszawskim” zyskała nową oprawę. Ze względu na odbiorcę, postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany. Przede wszystkim zmianie uległ tytuł na „Opowieść o Łomży”. Dołączono też nowe plansze, bądź zmodyfikowano już istniejące. Znalazły się tu, m.in., zdjęcia przedstawiające Plac Niepodległości i jego historię. Na tych fotografiach można, na przykład, zobaczyć, co dawniej znajdowało się w miejscu rond im. Hanki Bielickiej. Ponadto ekspozycja została wzbogacona o materiały pokazujące Łomżę jako miasto wielokulturowe i wielowyznaniowe. Aby ułatwić oglądanie, na wszystkich zdjęciach i pocztówkach, znalazły się podpisy mające charakter komentarza. 

Wystawa „Opowieść o Łomży” towarzyszy obchodom 50-lecia istnienia Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Wszyscy miłośnicy Łomży, a także ci, którzy chcą poznać historię naszego miasta, mogą ją obejrzeć w holu mazowieckiego centrum i w jego części kawiarnianej, do końca grudnia br.

Grzegorz Gwizdon
śr, 10 grudnia 2008 10:51
Data ostatniej edycji: śr, 10 grudnia 2008 12:36:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę