Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Nasi wracają - bezrobocie rośnie

Listopad był pierwszy od dłuższego czasu miesiącem, gdy w Łomży oficjalnie wzrosło bezrobocie. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 5,7%. czyli o 202 osoby. Wśród nowych bezrobotnych pokaźną część stanowili powracający z zagranicy. Najwięcej powróciło z Niemiec, Holandii, Anglii i Islandii.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu listopada 2008 roku wyniosła 3728 osób (w tym 2133 kobiety). Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 595 bezrobotnych, w tym 468 nie posiadało prawa do zasiłku. Wśród rejestrujących się w listopadzie br. 52 osoby pracowały za granicą, w tym w Niemczech – 19, Holandii – 8, Anglii – 6, Islandii – 6 (1 otrzymuje zasiłek transferowy), Włoszech – 5, Norwegii – 2, Szwecji – 2,  Irlandii – 1, Grecji – 1, Belgii – 1 i  Szkocji – 1.
Przez cały listopad z rejestrów bezrobotnych wyrejestrowano 393 osoby – 174 z nich podjęło pracę. Jak podaje urząd podjęć pracy było o 57 mniej niż w poprzednim miesiącu.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę