Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Schetynówkami Groblą Jednaczewską i przez Zosin?

Wojewoda podlaski opublikował listę rankingową wniosków zgłoszonych do dofinansowania w 2009 roku z budżetu państwa z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Dofinansowanie w wysokości połowy kosztów budowy drogi mają dostać m.in. samorządowcy z miasta Łomży, gminy Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Drogi budowane w ramach programu, od nazwiska ministra go koordynującego, już nazwano schetynówkami. Zgodnie z założeniami samorządowcy mogli ubiegać się o dofinansowanie modernizacji i przebudowy dróg gminnych i powiatowych. W województwie podlaskim do podziału na przyszły rok było 62,5 mln zł (połowa na drogi gminne, połowa na powiatowe), czyli znacznie mniej niż zapotrzebowanie zgłoszone przez samorządowców. Z 78 wniosków złożonych na drogi gminne zgodnie z opublikowaną listą rankingowa pieniędzy wystarczy dla 40. Wśród wybrańców jest także projekt przebudowy drogi gminne w Zosinie, który złożył wójt gminy Łomża. Od ministra Schetyny gmina Łomża na ten cel ma otrzymać 430 tys zł, czyli dokładnie połowę kosztów tej inwestycji.  
Wśród dróg powiatowych do dofinansowanie zakwalifikowano 22 wnioski, a pieniędzy zabrakło na kolejnych 7. W tej pierwszej grupie znalazły się wnioski m.in. powiatu łomżyńskiego na przebudowę  drogi Chmielewo – Grądy – Sławiec (dofinansowanie ponad 1,5 mln zł) i miasta Łomży na przebudowę ul. Grobla Jednaczewska (dofinansowanie 1,35 mln zł.)

Ostateczne decyzje które z wniosków dostaną rządowe dofinansowanie i gdzie powstaną „schetynówki” zdecyduje minister Grzegorz Schetyna do końca tego roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę