Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Delegatura Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży pozostanie!

Rząd wycofuje się z planów likwidacji delegatur urzędów wojewódzkich. O zmianie stanowiska przedstawiciel rządu miał poinformować podczas wczorajszego posiedzenia poselskiej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji. W łomżyńskiej delegaturze PUW pracuje kilkadziesiąt osób.

Informację o zapowiedzianej podczas posiedzenia sejmowej komisji rezygnacji rządu z zamiaru zlikwidowania do końca przyszłego roku wszystkich 34 delegatur urzędów wojewódzkich, które funkcjonują w dawnych miastach wojewódzkich, przekazał poseł Mariusz Kamiński z PiS. Jego zdaniem rząd wycofał się pod naciskiem opozycji i lokalnych mediów.

Przypomnijmy, zgodnie z przesłanym do Sejmu projektem ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie delegatury miały działać tylko do 31 grudnia 2009 roku.
W odpowiedzi na interpelację w tej sprawie wiceminister MSWiA Tomasz Siemoniak argumentował, że likwidacja delegatur urzędów wojewódzkich miała być dokończeniem przeprowadzonej przed czterema laty reformy administracyjnej, miała także uprości struktury administracji rządowej i przynieść oszczędności, a do tego umocnić na terenie województwa pozycję urzędu wojewódzkiego i pozwolić na zerwanie z funkcjonującymi wśród społeczeństwa lokalnego stereotypami przynależności do nieistniejącego już województwa.
 
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę