Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

18 tys zł za zabicie łosia

Więzienie w zawieszeniu, 4 tys. zł grzywny i 14 tys. zł celem naprawienia szkody wyrządzonej przyrodzie - na taką karę zgodził się kłusownik zatrzymany w Biebrzańskim Parku Narodowym. 40-letni mężczyzna zastrzelił młodego łosia. Jak podała PAP w czwartek mężczyzna był przesłuchiwany przez Prokuraturę Rejonową w Grajewie i tam złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Kłusownika udało się zatrzymać dzięki pracownikowi Biebrzańskiego Parku Narodowego, który usłyszał strzały i odnalazł zabite zwierzę, widział odjeżdżający z miejsca zdarzenia samochód.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, a ten przyznał się do odstrzelenia łosia. Po doprowadzeniu do prokuratury 40-letni mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponowana kara, na którą prokuratura się godzi, to rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata, 4 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody, czyli zapłacenie 14 tys. zł za zabite zwierzę.

Biebrzański Park Narodowy to polska ostoja łosia. Z najnowszych danych wynika, że w parku żyje ok. 600 łosi.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę