Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 276

Doceniani i nagradzani...

Ponad 100000 zł wyniosła pula nagród wypłaconych pracownikom ratusza w związku z obchodzonym w listopadzie Świętem Niepodległości. Średnio każdy z blisko dwustu pracowników ratusza dostał od prezydenta Jerzego Brzezińskiego po 560 zł. Średnio nie znaczy po równo. Najbardziej docenieni zostali obaj zastępcy prezydenta, którzy z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dostali po ponad 1000 zł.

Prezydent Jerzy Brzeziński lubi nagradzać swoich pracowników, a szczególnie swoich zastępców. W tym roku także na nagrodach nie oszczędza. Z okazji święta Konstytucji 3 Maja  Krzysztofowi Choińskiemu i Marcinowi Sroczyńskiemu prezydent dał nagrodę pieniężną po 2200 zł. Teraz, gdy Polacy cieszyli się z 90. rocznicy odzyskania niepodległości, zastępcy prezydenta do radości mieli jeszcze jeden powód. Z tej okazji od swojego pryncypała dostali po 1080 zł nagrody. Limit świąt z racji których prezydent Łomży przyznaje nagrody w tym roku został już wyczerpany, ale wcale nie musi to oznaczać, że nagrody także się skończyły. W ubiegłym roku z racji nagród  z kasy miasta  Krzysztof Choiński i Marcin Sroczyński zainkasowali po 12000 zł...  Zgodnie z ustalonym przez prezydenta Brzezińskiego regulaminem nagród  mogą one zostać przyznane jeszcze na koniec roku kalendarzowego „jeżeli istnieją oszczędności w budżecie miasta w dziale przeznaczonym na wynagrodzenia”.
Wysokość nagrody generalnie uzależniona jest od zajmowanego stanowiska. Na samym dole drabiny znajdują się pracownicy obsługi, którzy, aby wyliczyć swoją nagrodę wysokości średniej nagrody ustalonej dla całego urzędu muszą pomnożyć razy 0,7. Współczynnik „1” jest dopiero w połowie tej drabiny (inspektorzy, specjaliści, pełnomocnicy Prezydenta). Na samym szczycie stoją obaj zastępcy prezydenta którzy nagrody mają dwa razy wyższe niż średnia urzędowa. Oczywiście wysokość nagród jakie otrzymują poszczególni pracownicy może zostać zmniejszona, lub podwyższona przez prezydenta Brzezińskiego. W jego dyspozycji jest także fundusz nagród z przeznaczeniem „za osiągnięcia w pracy zawodowej”.  Fundusz ten pieszczotliwie bywa nazywanym „gwiazdkowym”, bo nagrody z tego tytułu mogą być przyznawane w grudniu każdego roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę