Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Warsztaty chorałowe

W Łomży rozpoczynają się dziś kilkudniowe warsztaty chorałowe. Ich uczestnicy będą przygotowywać liturgię na Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny (łac. Immaculata B.M.V.), która będzie celebrowana w najbliższy poniedziałek (8 grudnia 2008, godz. 18.00) w łomżyńskiej Katedrze. Do łacińskiego śpiewu przygotowywać się będą przede wszystkim seminaryjna Schola Gregoriańska i łomżyński zespół muzyki dawnej Voci Unite, ale w bezpłatnych warsztatach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani śpiewem tradycyjnym i chorałem gregoriańskim.

Warsztaty chorałowe odbędzie się dziś, jutro i w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym i Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. To właśnie przy seminarium i „siódemce” działają Schola Gregoriańska i zespół muzyki dawnej Voci Unite, które już po raz piąty przygotowują nabożeństwo na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Immaculata B.M.V.)  Alumni WSD wraz z uczniami i absolwentami SP 7 w Łomży zaśpiewają w czasie nabożeństwa po łacinie pod okiem kantora Marcina Bornus-Szczycińskiego. W ramach projektu „Powrót do tradycji – śpiewamy chorał gregoriański” zespoły kierowane przez ks. Szczepana Dobeckiego oraz przez Katarzynę Szmitko przygotowywały wraz z wybitnymi polskimi muzykami następujące uroczystości: Immaculata B.M.V., Sanctissima Trinitatis, Pentecostes oraz Improperia. Te ostatnie od wielu lat śpiewane są w Katedrze w Wielkopiątkowy Wieczór.

Osoby zainteresowane aktywnym włączeniem się we wszystkie śpiewy mogą już dziś wraz seminarzystami i członkiniami zespołu Voci Unite rozpocząć przygotowania.
- Zapraszamy wszystkich chętnych, w każdym wieku, zainteresowanych śpiewem tradycyjnym i chorałem gregoriańskim. Zajęcia i materiały są bezpłatne – podkreśla współorganizatora warsztatów Katarzyna Szmitko.  
Szczegółowy plan warsztatów, a także dane kontaktowe do ich organizatorów, znajdują się na stronie internetowej zespołu Voci Unite (www.voci.republika.pl)
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę