Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Dłuuugie życie

Główne zdjęcie
Stanisław Dardziński z Kupisk Nowych w maju skończył 103 lata

W województwie podlaskim żyje 159 osób, które mają sto lat i więcej. Wśród nich prawdopodobnie najstarsza Polka, 111-letnia Marianna Ostrowska – podaje Gazeta Wyborcza. Pani Marianna przyszła na świat 5 sierpnia 1897 r. jako Marianna Jagłowska, we wsi Jagłowo w gminie Sztabin. I tam mieszka do dziś. Ma troje dzieci, dziesięcioro wnucząt i tyle samo prawnucząt. Na wigilię wszyscy mają zebrać się w domu seniorki.


Z najświeższych danych urzędów stanu cywilnego, na które powołuje się Wyborcza wynika, że w gminach podlaskiego, oprócz pani Marianny, żyje jeszcze aż ośmioro 108-latków, dwoje 107-latków, czworo 106-latków, ośmioro 105-latków. Młodszych jest już znacznie więcej – 104-latków jest 12, 19 osób ukończyło 103 lata, 22 osoby - 102 lata, 33 osoby - 101 lat, a 51 osób ma równo 100 lat.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę