Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jest niebezpiecznie! Postawcie słup na fotoradar! - radzi minister

Główne zdjęcie
11 kwietnia 2008 roku - zdjęcie z wypadku pod Szczuczynem w którym zginęły cztery dziewczyny. (fot. Jacek Babiel)

Droga krajowa nr „61” ponownie zyskuje miano drogi śmierci. Codziennie jeżdżą nią nie tylko mieszkańcy regionu, ale także tysiące TIRów zmierzający na i z Litwy. Niestety droga mimo że od kilku lat niemal non stop jest fragmentami modernizowana, nie została dostosowana do takiego natężenia ruchu. Przykładem tego może być skrzyżowanie pod Szczuczynem, na którym w kwietniu zginęły cztery młode dziewczyny. Teraz wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak radzi samorządowcom aby kupili i zamontowali tu maszt do fotoradaru.

Ta tragedia wstrząsnęła wszystkimi. W połowie kwietnia pod Szczuczynem zginęły cztery młode w wieku od 17 do 20 lat dziewczyny. Trzy z nich to były rodzone siostry. Jak co dzień rano jechały samochodem do szkoły w Niećkowie. Do przejechania po krajowej „61” miały zaledwie 50 metrów – tyle powiem dzieli drogę z miejscowości Bęćkowo od ulicy Sportowej w którą miały skręcić.  Tamtym razem się nie udało. Stojąc na skrzyżowaniu na środku drogi czekały na możliwość bezpiecznego zjechania w lewo. Wtedy z tyłu w poloneza uderzył inny samochód osobowy, który zepchnął go wprost pod nadjeżdżającego z przeciwka tira. Ania, Ewa, Monika i Emilka zginęły na miejscu.

Policjanci i samorządowcy ze Szczuczyna pisma do drogowców informujące, że skrzyżowanie to jest szczególnie niebezpieczne, i że może tu dojść do tragedii, pisali nawet kilka lat wcześniej – gdy GDDKiA planowała remont drogi nr 61. Pisali, gdy remont był prowadzony, a nawet już po jego zakończeniu, ale nie dało to żadnych rezultatów. Teraz wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak odpowiadając na interpelację posła Kazimierza Gwiazdowskiego, który dopytywał czy ministerstwo ma zamiar w jakikolwiek sposób poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu napisał, że samorządowcy powinni „rozważyć zakupu i ustawienie(...) masztu do fotoradaru na wlocie do Szczuczyna”.  Jak podkreśla minister jednym ze źródeł zagrożenia bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu jest nieprzestrzeganie obowiązujących limitów prędkości.

Co do przebudowy skrzyżowania minister podkreśla, że proces planowania takiej inwestycji jest czasochłonny i „należałoby zabezpieczyć środki finansowe na przebudowę”. Przypomina także, że na lata 2011-2013 planowana jest realizacja obwodnicy Szczuczyna.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę